W najnowszym wydaniu Wprost (nr 2 (17) 22-28 maja 2020) w tekście Małgorzaty Fiejdasz-Kaczyńskiej zatytułowanym "Maturzyści z zamrażarki" można przeczytać nt. niepewnej sytuacji maturzystów. Na łamach tygodnika swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wpływu pandemii na stan psychiczny młodzieży podzielił się również prezes naszego Instytutu dr Szymon Grzelak.

 

 

"Na pandemicznej pustyni wyrosło zaskakująco dużo oaz empatii i wsparcia. Doktor Szymon Grzelak, psycholog i prezes instytutu, uważa, że kryzys związany z koronawirusem ma szansę stać się mitem założycielskim młodego pokolenia, które szybciej zweryfikuje, co jest istotne w życiu – miłość, przyjaźń, związek oparty na mocnych fundamentach – a co powierzchowne i miałkie. – To czas próby, który będzie miał wpływ na młode pokolenie." - można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie wydawcy https://www.wprost.pl/tygodnik/10327756/Maturzysci-2020-Koronawirus-zje-najslabszych-Niepewnosc-chaos-zamieszanie.html